Najczęściej zadawane pytania

Sprawy organizacyjne

Z kim mogę porozmawiać o organizacji kursu, płatnościach, terminach zajęć itp.?

Z Biurem Obsługi Klienta, którego kompetentni i życzliwi pracownicy są do Państwa dyspozycji w dni powszednie, od poniedziałku do piątku. Godziny ich pracy oraz dane kontaktowe znajdą Państwo w zakładce Kontakt.

Czy mogę przełożyć zajęcia?

Tak, w pakietach OPTI, FLEXI i EXPI istnieje możliwość przekładania zajęć, jeżli poinformują Państwo o tym Biuro Obsługi Klienta najpóźniej 5 (pięć) godzin przed terminem rozpoczęcia lekcji. Zajęcia można przekładać 1, 2,3 lub 4 razy w trakcie trwania pakietu w zależności od jego intensywności. Szczegółowe zasady przekładania zajęć znajdą Państwo w pkt. 6 Regulaminu serwisu.

Czy mogę dostosować godziny zajęć do mojego wolnego czasu?

Tak, to właśnie jedna z głównych zalet nauki przez Skype ze Smokiem Angielskim. Najbardziej elastyczny pakiet FLEXI pozwala zmieniać godziny lekcji z tygodnia na tydzień. Szczegółowych informacji na ten temat udzieli Państwu Biuro Obsługi Klienta.

Czy mogę zmienić lektora w trakcie kursu?

Tak.

W jakich godzinach odbywają się lekcje?

Zajęcia są prowadzone od poniedziałku do piątku w godz. od 08:00 do 22:00 czasu polskiego. Za dodatkową opłatą istnieje możliwość umówienia zajęć w sobotę lub niedzielę.

Planuję 2-tygodniowy urlop. Czy mogę zawiesić kurs?

Tak, po ustaleniu szczegółów z Biurem Obsługi Klienta mogą Państwo zawiesić kurs na maksymalnie
3 miesiące. W szczególnych sytuacjach życiowych istnieje możliwość przedłużenia tego okresu.

Płatności

Jakie formy płatności akceptuje Smok Angielski?

Akceptujemy: przelew na rachunek bankowy, płatność kartą kredytową oraz za pośrednictwem Dotpay.

Kiedy płacę za kurs?

Prosimy o opłacenie kursu przed rozpoczęciem zajęć.

Czy można zapłacić w innej walucie niż złotówki?

Tak, przed dokonaniem płatności należy zapytać w Biurze Obsługi Klienta o szczegóły.

Czy otrzymam fakturę?

Tak.

Nauka

Ile czasu potrzeba, żeby uzyskać konkretny poziom znajomości języka (np. B1)?

Osiągnięcie danego poziomu zajmuje różną ilość czasu w zależności od Ucznia. Zajęcia w szkole językowej SmokAngielski.pl są dopasowane do Państwa możliwości. Lekcje indywidualne przez Skype gwarantują Państwu komfort nauki we własnym tempie bez konieczności dostosowania się do grupy. Szybkość postępów
w nauce języka będzie więc zależna od intensywności kursu oraz od natężenia i sumienności Państwa samodzielnej pracy poza zajęciami.

Czy muszę kupić podręcznik?

Zalecamy Uczniom posiadanie podręcznika, aby nauka była bardziej efektywna. Nie jest to jednak warunek konieczny rozpoczęcia kursu.

Jakie kwalifikacje mają lektorzy Smoka Angielskiego?

Wszyscy nasi lektorzy posiadają wyższe wykształcenie językowe - oprócz dyplomów magistra Uniwerystetu Jagiellońskiego wymagamy od nich dodatkowej certyfikacji Cambridge English Language Assessment (przy Uniwersytecie w Cambridge) oraz przygotowania w zakresie psychologii uczenia się. 

Czy po kursie dostane certyfikat?

Tak. Żeby go zdobyć, należy uzyskac pozytywny wynik testu językowego przeprowadzonego po zakończeniu kursu.

Czy dzieci i młodzież szkolna mogą uczestniczyć w kursie?

Ze względu na specyfikę pracy z uczniami nauka języka przez Skype jest zalecana osobom dorosłym. Jednak jeśli rodzice lub prawni opiekunowie dziecka uznają, że jest to odpowiednia forma doskonalenia znaojomości języka, Smok Angielski może wyznaczyć lektora do prowadzenia takiego kursu. W celu uzgodnienia szczegółów prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

Czy Smok Angielski prowadzi kursy specjalistyczne (np. język angielski medyczny)?

Tak.

 Kwestie techniczne

Co zrobić, by uzyskać odpowiednią jakość dźwięku w trakcie lekcji?

To sprawa kluczowa przy nauce przez Skype, dlatego jeśli z danego komputera korzysta więcej osób, warto aby Uczeń sprawdzał jakość dźwięku przed każdą lekcją. Umożliwi to komfortową pracę z lektorem
i zaoszczędzi czas lekcji na faktyczną naukę, bez konieczności tracenia go na rozwiązywanie problemów technicznych.
Aby zapewnić odpowiednią jakość dźwięku powinni Państwo:

 • Używać słuchawek z mikrofonem - niestety mikrofonom wbudowanym w laptopy daleko do doskonałości
  i prawie zawsze nagrywają gorszy dźwięk niż mikrofony w zestawach słuchawkowych. Dodatkowo zbyt duża odległość od ust może wywoływać pogłos, podobnie dzieje się przy używaniu zewnętrznych głośników.

 • Sprawdzić ustawienia audio w Skype - w panelu użytkownika Skype proszę wejść w menu Narzędzia ->Opcje->Ustawienia audio i sprawdzić, czy zaznaczono opcję "Automatycznie dostosuj ustawienia mikrofonu". Jeśli tak, mogą Państwo ją odznaczyć, a następnie spróbować ręcznie ustawić odpowiednią głośność mikrofonu manewrując przyciskiem. Proszę pamiętać, że zbyt wysoka głośność może dawać gorszy efekt, ponieważ mikrofon zbiera wtedy dźwięki z otoczenia.

 • Sprawdzić aktualność używanej wersji Skype - kłopoty z jakością dźwięku moga wystąpić,
  gdy użytkownicy (Uczeń i lektor) używają dwóch różnych wersji Skype, z odmiennymi kodekami dźwięku.
 • Przetestować dźwięk - zanim zaczną Państwo lekcję, można skorzystać z bezpłatnej usługi Skype "Rozmowa testowa Skype" ("Echo/Sound Test Service"). Aby to zrobić proszę zadzwonić na echo123
  i postępować zgodnie z instrukcjami. Nagrają Państwo w ten sposób komunikat głosowy, który będzie można następnie odsłuchać.
 • Sprawdzić słuchawki - jeżeli podczas rozmowy słyszą Państw trzaski, należy sprawdzić, czy mikrofon nie jest uszkodzony. Jeśli nie widać gołym okiem żadnych defektów proszę zdiagnozować problem nagrywając przykładowy dźwięk przy użyciu dowolnej aplikacji rejestrującej dźwięki. W systemie operacyjnym Windows można wykorzystać aplikację "Rejestrator dźwięku." Jeżli dźwięk się nie nagrywa, ozncza to, że mikrofon jest uszkodzony.

 •  Skorzystać z działu pomocy użytkowników Skype, gdzie znajduje się przewodnik dotyczący jakości rozmów oraz poradnik rozwiązywania problemów z polączeniem sieciowym

Czy mogę uczestniczyć w lekcji korzystając z tabletu lub smartphona?

Tak, pod warunkiem, że na Państwa urządzeniu przenośnym zostanie zainstalowany Skype. Trzeba też być przygotowanym na utrudnienia w odbiorze i korzystaniu z udostępnianych materiałów.

Jakie wymagania muszą spełniać mój komputer oraz łącze internetowe, żebym komfortowo korzystał/-ła z lekcji?

Aby uczestniczyć w zajęciach, należy posiadać szerokopasmowe łącze internetowe, zestaw słuchawkowy oraz komputer umożliwiający swobodną pracę: Wymagania dla Windows / Wymagania dla Maca / Wymagania dla Linuksa

Czy podczas zajęć muszę używać słuchawek?

Nie jest to obowiązkowe, ale mocno zalecane w związku ze zdecydowanie wyższą jakością dźwięku w trakcie rozmowy z lektorem.